Технологія Fibra від Ajax: інновації дротового зв’язку

Компанія Ajax, яка являється одним із лідерів ринку систем безпеки, анонсувала свою нову дротову технологію Fibra. Ця технологія поєднує надійність дротів та переваги радіозв’язку.

Технологія Fibra це:

довжина з’єднання до 2000 метрів;
сумісність з усіма типами пристроїв;
60 годин роботи системи з 30 пристроїв на резервному акумуляторі;
просунутий антисаботаж;
фотопідтвердження;
миттєві сповіщення;
простий монтаж;
віддалене налаштування в застосунку;

Таким чином, всі можливості бездротового зв’язку Ajax доступні і з Fibra.

Не звичайне дротове з’єднання

В основі Fibra лежить звичайне шинне з’єднання - компоненти системи поєднуються між собою за допомогою чотирьохжильного кабелю. Проте справжня революція ховається на рівні софту. Комунікаційний протокол Fibra успадкував усі переваги радіотехнології Jeweller і потребує мінімум енергії для двостороннього пакетного передавання даних.

Fibra підтримує десятки різних пристроїв на одній лінії. Можна комбінувати датчики, сирені чи клавіатури в рамках однієї лінії не переймаючись структурою підключення кабелю. Логіка комунікаційного протоколу Fibra передбачає захист від колізій: навіть 30 датчиків, під’єднаних до одного кабелю, стабільно комунікуватимуть у разі одночасного спрацювання. А повідомлення про тривоги буде доставлено за 0,15 секунди.

Датчики з фотоверифікацією також будуть повністю працездатними в такій лінії. Не потрібно прокладати окремий кабель для пересилання фотопідтверджень.


При цьому в застосунку Ajax пристрої розподіляються по кімнатах і групах незалежно від їхнього фізичного з’єднання з хабом та лініями. Просто прокладаєте кабель найбільш зручним маршрутом, а потім у застосунку створюєте цифрову архітектуру системи, розподіляючи пристрої по групам. Завдяки двокілометровому запасу довжини вам не потрібно ускладнювати систему підсилювачами сигналу й додатковими джерелами живлення.

Надзвичайна енергоефективність

Інженерам Ajax вдалося розробити протокол, який значно зменшує енергоспоживання пристроїв на лінії Fibra. Датчики споживають десятки мікроамперів, що в сто раз менше, ніж середній показник в індустрії. Це дало можливість значно збільшити кількість пристроїв на лінії та забезпечило більшу довжину дротового з'єднання.

Комунікація Fibra впорядкована за принципом TDMA. Кожному пристрою виділено короткий проміжок часу для обміну даними з хабом. Решту часу модулі зв’язку неактивні. Це суттєво знижує енергоспоживання й допомагає уникнути перешкод і конфліктів навіть за одночасної комунікації кількох пристроїв.

Результат – висока автономність системи у разі знеструмлення. 30 дротових пристроїв Fibra на резервному акумуляторі ємністю 7 А∙год пропрацюють 60 годин. Це у 5 разів більше, ніж вимагає Grade 2, і відповідає вимогам Grade 3.

Захист від саботажу

Дані Fibra захищені шифруванням з плаваючим ключем. Зламати такий шрифт дуже не просто і потребує великих обчислювальних потужностей та багато часу. Крім шифрування, дані також захищені і від підміни чи перехоплення. Кожен сеанс зв’язку між хабом та пристроєм починається з автентифікації: система порівнює унікальні маркери і властивості. Якщо хоча б один параметр не пройшов перевірку, хаб проігнорує команди пристрою. Система постійно моніторить свій стан: хаб опитує під’єднані пристрої з мінімально можливою періодичністю, яку автоматично визначає система. Напруга на кожному пристрої контрольована. Якщо лінія буде пошкоджена та живлення почне спадати, ви також отримаєте сповіщення.


Навіть більше, з майбутнім оновленням OS Malevich з’явиться можливість фізично захистити лінію Fibra від обриву. Для цього початок лінії треба підключити до однієї клеми хаба, а кінець – до іншої. Так ви отримуєте кільцеву топологію. В разі обриву лінії кільце розділяється на два цілком робочі сегменти, а охоронна компанія та користувачі сповіщені про інцидент.

Нові можливості у застосунку

Fibra повністю успадкувала досвід користувачів бездротових систем Ajax. Повідомлення у застосунках дають вичерпну інформацію: тип події, дата, час, ім’я датчика, кімната розташування. Завдяки адресності пристроїв ви точно знаєте, що відбувається в системі й на об’єкті, навіть якщо до однієї лінії підключено десяток датчиків. Додайте до цього фотопідтвердження з датчиків руху MotionCam, і матимете максимальну інформативність системи та контроль.

Щоб спростити встановлення дротових пристроїв Fibra, Ajax розробили спеціальні програмні інструменти. Функція сканування ліній автоматично знаходить не приписані до хаба пристрої й дає змогу додати їх до системи — всього за декілька кліків.


Якщо для моніторингу систем Ajax ви користуєтесь комплексним застосунком PRO Desktop, то до списку зручних функцій додається автоматична синхронізація систем. Після монтажу та налаштування вся конфігурація обладнання Ajax автоматично завантажується із хмарного сервера. Інженер пульта не витрачає час на ручне перенесення пристроїв, що виключає механічні помилки.

Fibra – це гнучкість, надійність і контроль. Будучи частиною екосистеми Ajax, нова дротова технологія уможливила єдиний користувацький досвід, незалежно від способу під’єднання пристроїв до хаба. Ефективне залізо та продуманий софт заклали основу для розвитку ще однієї продуктової лінійки Ajax, яка задає новий стандарт в охоронній індустрії.

Написать отзыв

Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис перед тим як написати відгук

Популярні статті

  • news-thumb
    Детальніше >
  • news-thumb
    Детальніше >
  • news-thumb
    Детальніше >