Бездротовий вуличний двонапрямний датчик руху типу штора - DualCurtain Outdoor

Компанія Ajax представила новий датчик руху типу "штора" - DualCurtain Outdoor - відтепер його можна встановлювати зовні приміщень завдяки наявності кліматичного захисту класу IP54.

DualCurtain Outdoor — бездротовий двонаправлений вуличний датчик руху штора з можливістю налаштування дальності детекції до 30 метрів. Має захист від маскування, ігнорує тварин за коректного налаштування та встановлення. Датчик має вузький горизонтальний кут огляду та призначений для контролю периметра та проходів на об’єкт, що охороняється: вікон, арок, дверей, воріт.

Увага! Датчик працює лише з Hub Plus, Hub 2, Hub 2 Plus та ретранслятором ReX. Підключення до Hub та модулів інтеграції ocBridge Plus і uartBridge не передбачено!

DualCurtain Outdoor працює у складі системи безпеки Ajax, зв’язуючись з хабом через захищений радіопротокол Jeweller. Дальність зв’язку за відсутності перешкод — до 1700 метрів.


DualCurtain Outdoor має з кожного боку по два незалежні ІЧ-сенсори з унікальною оптичною системою. Тривога здіймається, якщо обидва сенсори з одного боку виявили рух. У поєднанні з програмними алгоритмами це запобігає хибним тривогам, що можуть спричинятися домашніми тваринами та природними завадами. Механізм температурної компенсації дозволяє DualCurtain Outdoor ефективно виявляти рух у всьому температурному діапазоні.

Датчик у режимі охорони постійно зчитує сигнали сенсорів. При виявленні руху, DualCurtain Outdoor передає тривогу на хаб і сигналізує миготінням логотипу (якщо індикація увімкнена). Рух фіксується, якщо обидва ІЧ-сенсори з одного боку виявили загрозу. Хаб за тривогою активує сирени, запускає сценарії, повідомляє користувачів і охоронну компанію. Всі тривоги та події DualCurtain Outdoor фіксуються у стрічці сповіщень застосунку Ajax.

Датчик повідомляє про послідовні спрацьовування з інтервалом у 5 секунд. Враховуйте це при тестуванні датчика.

Один корпус — два незалежних датчики

Дальність детекції двох оптичних систем регулюється незалежно, що дозволяє точно задати периметр, який охороняється DualCurtain Outdoor. І уникнути хибних тривог на кущ, що колишеться на вітрі, або людей, що проходять по громадському тротуару. А щоб огляд датчику не перекрила колона або водостічна труба на фасаді, оптичні системи можна відхилити по вертикалі. Через застосунок можна відрегулювати чутливість або деактивувати одну з оптичних систем.


Імунітет до тварин

При правильному налаштуванні та встановленні DualCurtain Outdoor ігнорує тварин зростом до 80 сантиметрів. Датчик оснащений чотирма ІЧ-сенсорами (по два з кожного боку). DualCurtain Outdoor здіймає тривогу лише коли рух фіксують два сенсори з одного боку. При правильному встановленні, тварини потрапляють в зону виявлення лише одного з сенсорів датчика. Таким чином DualCurtain Outdoor відсіює помилкові спрацьовування. Для додаткового захисту від помилкових спрацьовувань датчик використовує програмний алгоритм ELSA.

Система антимаскування

Маскування — спроба заблокувати огляд датчика зафарбовуванням, завішуванням, розташуванням перешкоди перед лінзою датчика або іншим способом.

DualCurtain Outdoor детектує такі типи маскування:

 • Перешкода перед лінзами датчика на відстані до 10 сантиметрів (залежно від матеріалу)
 • Зафарбовування лінз або боку датчика
 • Заклеювання лінз або боку датчика

Про маскування система повідомляє користувачам і пульту охоронної компанії. Для додаткового захисту та інформування увімкніть реакцію сирен при маскуванні. Максимальний час детектування маскування — 180 секунд (залежить від типу перешкоди та відстані до неї).

Детекція у ближній зоні

Вуличні датчики-штори мають сліпу зону поблизу датчика. Її розмір залежить від висоти встановлення, типу датчика та дальності виявлення руху. Сліпа зона створює потенційну вразливість у системі безпеки.

DualCurtain Outdoor використовує унікальну серед вуличних датчиків-штор технологію розширення зони, що охороняється. При ввімкненні Детекції в ближній зоні верхній ІЧ-сенсор датчика отримує додатковий вузький сектор огляду, спрямований під кутом 40 градусів униз відносно основного.

Коли опція увімкнена, DualCurtain Outdoor істотно знижує сліпу зону поблизу сенсорів і може захищати двері, вікна та інші шляхи проникнення до приміщення, які знаходяться у безпосередній близькості від датчика.

Режим Детекції в ближній зоні налаштовується індивідуально для кожного боку на задній стороні корпусу датчика, і дозволяє сенсорам детектувати рух при подоланні людиною захищеного периметра біля самого корпусу пристрою, нівелюючи сліпу зону.

Зсув кута огляду

DualCurtain Outdoor підтримує функцію зсуву кута огляду за допомогою повзунка Beam direction. Коли функція увімкнена, кут огляду по горизонталі зсувається на 3 градуси. Функція налаштовується індивідуально для кожного боку на задній стороні корпусу датчика. Це дозволяє уникнути сліпих зон і обмеження огляду, якщо на шляху зони виявлення датчика є перепони. Наприклад, водостічні труби, колони або світильники.

Приголомшлива автономність

Попередньо встановлені батареї забезпечують до 4 років автономної роботи з розрахунку 1 тривоги на день за стандартних налаштувань Jeweller (період опитування — 36 секунд). У разі розрядження батареї датчика система безпеки відправить відповідне сповіщення, а світлодіод буде плавно загорятися-гаснути в разі виявлення датчиком руху або спрацьовування тампера.

DualCurtain Outdoor може пропрацювати ще до 2 місяців після сигналу про розрядження батарей. Але ми рекомендуємо замінити батареї одразу після отримання відповідного сповіщення. Бажано використовувати літієві елементи живлення. Вони мають більшу ємність та менше підпадають під вплив температур.

Монтаж без головоломок

Процес підключення та налаштування DualCurtain Outdoor максимально економить час інженера монтажу. Щоб додати датчик до системи, достатньо відсканувати QR-код застосунком Ajax, призначити йому ім’я та кімнату. Налаштування відбувається у застосунку в реальному часі з використанням тестів зон виявлення та зв’язку. В разі необхідності датчик можна відключити або переналаштувати його системні параметри без виїзду на об’єкт, що охороняється.

Технічні характеристики

СумісністьHub Plus, Hub 2, Hub 2 Plus, ReX
Чутливий елементІЧ-сенсор, 2 штуки з кожного боку
Дальність виявлення руху Від 4 до 15 метрів (із кожного боку і залежить від налаштувань)
Горизонтальний кут огляду4,5°
Можливість відхилення горизонтального кута оглядуЄ, на 3°
Швидкість виявлення рухуВід 0,3 до 2 м/с
Опція ігнорування тваринЄ. Датчик ігнорує тварин зростом до 80 сантиметрів при коректному встановленні та налаштуванні
Детекція у ближній зоні+
Захист від хибних спрацьовувань+
Захист тампером+
Захист від маскування+
ВстановленняНадворі та всередині приміщень
Діапазон частот 868,0–868,6 МГц або 868,7–869,2 МГц залежно від регіону продажу
Максимальна потужність радіосигналу6,35 мВт (ліміт 20 мВт)
Модуляція радіосигналуGFSK
Дальність радіосигналуДо 1700 м (за відсутності перешкод)
Живлення 2 батареї CR123A, 3 В
Строк роботи від елемента живленняДо 4 років
Клас захистуIP54
Діапазон робочих температурВід -25°С до +60°С
Робоча вологістьДо 95%
Габарити174 × 123 × 88 мм
Вага615 г
Строк служби10 років
Гарантія24 місяці

Написать отзыв

Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис перед тим як написати відгук

Популярні статті

 • news-thumb
  Детальніше >
 • news-thumb
  Детальніше >
 • news-thumb
  Детальніше >